imię, nazwisko ……………………..
PESEL:……………………..(nieobowiązkowe)
adres do korespondencji: ……………………………………..
Telefon:………………………..
e-mail:………………………….
Zarząd Stowarzyszenia BKZ Lokator
W Zduńskiej Woli
Ja niżej podpisana/podpisany …………………………………………………………………... Zwracam się z prośbą o przyjecie mnie w poczet członków zwyczajnych Stowarzyszenia BKZ Lokator. Oświadczam, że znane mi są postanowienia Statutu, cele i zadania Stowarzyszenia. Zobowiązuję się jednocześnie do ich przestrzegania, aktywnie uczestniczyć w działalności Stowarzyszenia i przestrzegania uchwał władz Stowarzyszenia.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie mojego wizerunku fotograficznego we wszystkich relacjach z wydarzeń organizowanych przez BKZ Lokator i organizacje współpracujące
Oświadczam, iż zapoznałem się z klauzulą informacyjną przedstawioną mi przez Stowarzyszenie oraz przyjąłem/przyjęłam do wiadomości wszystkie moje prawa wynikające z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
(czytelny podpis składającego deklarację)
………………………………………………………………
Statut Stowarzyszenia BKZ LOKATOR
Rozdział I. Postanowienia ogólne
§ 1
1. Stowarzyszenie Brydżowy Klub Zdrowia LOKATOR w skrócie „BKZ LOKATOR” , zwane dalej Stowarzyszeniem, działa na podstawie Ustawy Prawo o Stowarzyszeniach oraz postanowień niniejszego statutu.
§ 2
Siedzibą Stowarzyszenia jest miasto Zduńska Wola, Dom Kultury Lokator ul Łaska 46 Polska.
§ 3
1. Terenem działaniaStowarzyszenia jest obszar całego świata, UE ze szczególnym uwzględnieniem miasta Zduńska Wola i województwa łódzkiego Polska.
2. Dla realizacji celów statutowych stowarzyszenie może prowadzić działania poza granicami kraju na terenie innych państw, z poszanowaniem tamtejszego prawa.
§ 4
Stowarzyszenie posiada osobowość prawną. Powołane jest na czas nieokreślony.
§ 5
Stowarzyszenie współpracuje z krajowymi, zagranicznymi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi i innymi instytucjami. Może pozostawać członkiem tych organizacji na zasadach pełnej autonomii.
§ 6
Stowarzyszenie opiera swoją działalność na pracy członków. Do prowadzenia swoich działań może zatrudniać pracowników oraz powoływać biura.
Rozdział II. Cele i sposoby ich realizacji
§ 7
Celem stowarzyszenia jest prowadzenie działalności edukacyjnej i kulturalnej zwłaszcza w zakresie inicjowania, wspierania i pomocy w przedsięwzięciach edukacyjno-kulturalnych, nauka, edukacja w temacie brydża sportowego, działalność w kierunku profilaktyki zdrowotnej, antyalkoholowej, antynarkotykowej w szczególności na rzecz seniorów, młodzieży szkół średnich i wszystkich mieszkańców miasta i powiatu Zduńsko-Wolskiego. W trudnej sytuacji życiowej członków Stowarzyszenia - realne wspieranie ich, zarówno w formie finansowej jak i rzeczowej
§ 8
Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:
d. organizowanie imprez kulturalnych, współpraca z Klubami Seniora, Szkolnymi Związkami Sportowymi, MOSiR czy też Uniwersytetem III wieku oraz pokrewnymi organizacjami działającymi w sektorze edukacji zdrowotnej i sportowej
Rozdział III. Członkowie Stowarzyszenia
§ 9
§ 10
1. Członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia może być każda osoba fizyczna, która złoży pisemną deklarację przystąpienia i rekomendację członka Stowarzyszenia
2. Przyjęcia nowych członków dokonuje Zarząd nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od daty złożenia deklaracji. Warunkiem przyjęcia do Stowarzyszenia jest deklaracja chęci kandydata.
3. Zarząd może odmówić przyjęcia w poczet Stowarzyszenia osobę, która w rażący sposób narusza lub naruszała wartości Stowarzyszenia.
§ 11
1. Członkiem wspierającym Stowarzyszenia może zostać osoba fizyczna i prawna deklarująca pomoc finansową, rzeczową lub merytoryczną w realizacji celów Stowarzyszenia.
2. Członkiem wspierającym staje się po złożeniu pisemnej deklaracji na podstawie uchwały Zarządu podjętej nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od daty złożenia deklaracji.
§ 12
1. Członkiem honorowym Stowarzyszenia może być osoba fizyczna, która wniosła wybitny wkład w działalność i rozwój Stowarzyszenia.
2. Członkiem honorowym staje się po przyjęciu uchwały przez Zarząd na wniosek co najmniej 5 członków Stowarzyszenia.
§ 13
Członkowie zwyczajni mają prawo do:
d. zgłaszania wniosków co do działalności Stowarzyszenia.
§ 14
Członkowie zwyczajni mają obowiązek:
d. regularnego opłacania składek.
§ 15
1. Członkowie wspierający i honorowi nie posiadają biernego oraz czynnego prawa wyborczego, mogą jednak brać udział z głosem doradczym w statutowych władzach Stowarzyszenia, poza tym posiadają takie prawa jak członkowie zwyczajni.
2. Członek wspierający ma obowiązek wywiązywania się z zadeklarowanych świadczeń, przestrzegania statutu oraz uchwał władz Stowarzyszenia.
3. Członkowie honorowi są zwolnieni ze składek członkowskich.
§ 16
1. Członkostwo w Stowarzyszeniu ustaje na skutek:
a. dobrowolnej rezygnacji pisemnej z przynależności do Stowarzyszenia złożonej na ręce Zarządu,
b. wykluczenia przez Zarząd:
- z powodu nieusprawiedliwionego zalegania z opłatą składek członkowskich lub innych zobowiązań, przez okres przekraczający pięć miesięcy,
- z powodu rażącego naruszenia zasad statutowych, nieprzestrzegania postanowień i uchwał władz Stowarzyszenia
- ze względu na brak przejawów aktywnej działalności na rzecz Stowarzyszenia.
- z uwagi na działania w rażący sposób naruszające wartości Stowarzyszenia
c. utraty praw obywatelskich na mocy prawomocnego wyroku sądu,
d. śmierci członka lub utraty osobowości prawnej przez członka wspierającego.
2. Od uchwały Zarządu w sprawie pozbawienia członkostwa w Stowarzyszeniu przysługuje odwołanie do Walnego Zebrania Członków w terminie 14 dni od daty doręczenia stosownej uchwały. Odwołanie jest rozpatrywane na najbliższym Walnym Zebraniu Członków. Uchwała Walnego Zebrania jest ostateczna.
Rozdział IV. Władze Stowarzyszenia
§ 17
Władzami Stowarzyszenia są:
a. Walne Zebranie Członków,
b. Zarząd – wybrany na zebraniu założycielskim w głosowaniu jawnym
§ 18
1. Po upływie kadencji władze Stowarzyszenia wybierane są przez Walne Zebranie Członków w głosowaniu jawnym zwykłą większością głosów. Walne Zebranie może zdecydować o przeprowadzeniu głosowania tajnego.
2. W razie, gdy skład władz Stowarzyszenia ulegnie zmniejszeniu w czasie trwania kadencji, uzupełnienie ich składu może nastąpić w drodze kooptacji, której dokonują pozostali członkowie organu, który uległ zmniejszeniu. W trybie tym można powołać nie więcej niż połowę składu organu.
§ 19
Uchwały wszystkich władz Stowarzyszenia zapadają w głosowaniu jawnym zwykłą większością głosów, przy obecności co najmniej połowy członków uprawnionych do głosowania w pierwszym terminie, w drugim terminie bez względu na liczbę obecnych członków, chyba, że dalsze postanowienia statutu stanowią inaczej.
§ 20
Kadencja wszystkich wybieralnych władz Stowarzyszenia trwa 5 lat.
Walne Zebranie Członków
§ 21
1. Najwyższą władzą Stowarzyszenia jest Walne Zebranie Członków.
2. Walne Zebranie może być zwyczajne i nadzwyczajne.
3. Zwyczajne Walne Zebrania zwołuje Zarząd raz w roku, jako sprawozdawcze, i co pięć lat, jako sprawozdawczo-wyborcze, zawiadamiając członków o jego terminie, miejscu i proponowanym porządku obrad co najmniej na 14 dni przed terminem Walnego Zebrania. Zawiadomienie może mieć postać elektroniczną. Jeśli na zebraniu nie ma wymaganego kworum, zwołuje się zebranie w drugim terminie nie później niż w ciągu miesiąca od dnia zwołania Walnego Zebrania Członków. W drugim terminie kworum nie jest wymagane.
4. Walne Zebranie obraduje wg uchwalonego przez siebie regulaminu obrad.
5. Nadzwyczajne Walne Zebranie zwołuje Zarząd:
a.- z własnej inicjatywy,
b.- na pisemny wniosek co najmniej 1/3 ogólnej liczby członków zwyczajnych Stowarzyszenia.
6. Nadzwyczajne Walne Zebranie powinno zostać zwołane przed upływem 30 dni od daty zgłoszenia wniosku lub żądania i obradować nad sprawami, dla których zostało zwołane
§ 22
Do kompetencji Walnego Zebrania należy:
d. udzielanie Zarządowi absolutorium
Zarząd
§ 23
1. Zarząd jest powołany do kierowania całą działalnością Stowarzyszenia zgodnie z uchwałami Walnego Zebrania Członków, a także reprezentuje Stowarzyszenie na zewnątrz.
2. Zarząd składa się z od 3 do 5osób, w tym prezesa /lub przedstawiciela/ wybieranego na pierwszym posiedzeniu zarządu, 2 Zastępców i Członków Zarządu
3. Członkowie zarządu mogą otrzymywać wynagrodzenie w formie rzeczowej za pełnione funkcje.
4. Posiedzenia Zarządu odbywają się w miarę potrzeb, nie rzadziej jednak niż raz na pół roku. Posiedzenia Zarządu zwołuje prezes lub dwóch członków Zarządu
§ 24
Do kompetencji Zarządu należy:
a. kierowanie bieżącą pracą Stowarzyszenia,
a. realizowanie uchwał Walnego Zebrania,
c. zarządzanie majątkiem Stowarzyszenia,
d. planowanie i prowadzenie gospodarki finansowej,
e. reprezentowanie Stowarzyszenia na zewnątrz i działanie w jego imieniu,
f. przyjmowanie i wykluczanie członków Stowarzyszenia,
g. zwoływanie Walnego Zebrania,
h. ustalanie wysokości składek członkowskich.
Rozdział V. Majątek i gospodarka finansowa
§ 25
1. Źródłami majątku Stowarzyszenia są:
a. składki członkowskie,
b. darowizny, zapisy i spadki, środki pochodzące z ofiarności publicznej,
c. dotacje, subwencje, udziały, lokaty
d. dochody z majątku stowarzyszenia, dochody z własnej działalności stowarzyszenia
2. Stowarzyszenie prowadzi gospodarkę finansową zgodnie z obowiązującymi przepisami.
3. Decyzje w sprawie nabywania, zbywania i obciążania majątku Stowarzyszenia podejmuje Zarząd.
Sposób reprezentacji
§ 26
Do składania oświadczeń woli w imieniu Stowarzyszenia uprawniony jest Prezes lub dwóch członków zarządu działających łącznie.
Rozdział VI. Postanowienia końcowe
§ 27
Uchwałę w sprawie zmiany statutu Stowarzyszenia podejmuje Walne Zebranie Członków zwykłą większością głosów, w obecności przynajmniej połowy członków uprawnionych do głosowania w pierwszym terminie. W drugim terminie zwykłą większością. Walne Zebranie Członków odbywa się po powiadomieniu wszystkich członków. Powiadomienie może być drogą elektroniczną.
§ 38
1. Uchwałę o rozwiązaniu Stowarzyszenia podejmuje Walne Zebranie Członków zwykłą większością głosów przy obecności co najmniej połowy członków uprawnionych do głosowania w pierwszym terminie. W drugim terminie zwykłą większością głosów
2. Podejmując uchwałę o rozwiązaniu Stowarzyszenia, Walne Zebranie Członków określa sposób jego likwidacji oraz przeznaczenia majątku Stowarzyszenia.
§ 39
Osoby nie będące członkami Stowarzyszenia mają prawo do brania udziału w zajęciach organizowanych przez Stowarzyszenie przez okres 1 miesiąca. Po tym okresie muszą stać się członkami Stowarzyszenia.
Statut przyjęto uchwałą w dniu 23-12-2021r.
Podpisano: (podpisują się członkowie zarządu)
1 Jan Szynczewski……………………
2 Halina Mielczarek-Szynczewska……………………
3 Romuald Pohl……………………
kontakt :. 504 307 820 Jan 604 170 435 Roman
Po raz kolejny organizowany jest wyjazd szkoleniowo – integracyjny
Brok 06.10.2022 - 09.10.2022
Harmonogram pobytu
Czwartek
12:30-14:00 przyjazd i zakwaterowanie
14:00-14:45 obiad
15:00-18:30 turniej par na zapis maksymalny (24-27 rozdań)
19:00-19:45 kolacja
20:00 integracja-ognisko, jeśli pogoda pozwoli
Piątek
08:00-08:45 śniadanie
09:00-13:00 wyjazd do lasu-może będą grzyby
13:30-14:30 obiad
14:30-18:00 turniej par na zapis maksymalny (24-27 rozdań)
18:15-19:00 kolacja
19:15-22:00 turniej par na zapis meczowy (21-24 rozdania)
sobota
09:00-9:45 śniadanie
10:00-13:00 turniej par na zapis meczowy (21-24 rozdania)
13:30-14:15 obiad
14:30-18:00 turniej par na zapis maksymalny (24-27 rozdań)
18:15-19:00 kolacja
19:15-22:00 dla zainteresowanych- krótki turniej teamów (16-20 rozdań)
niedziela
09:00-09:45 śniadanie
10:00-13:00 pożegnalny turniej par na zapis meczowy (21-24 rozdania)
13:15-14:00 wykwaterowanie
Odpłatność:
pokój jednoosobowy w domku z pełnym węzłem sanitarnym- 650,00-zł/
pokoje dwuosobowe- 550,00-zł/os
Opłaty dotyczą pełnych kosztów pobytu, w tym uczestnictwa w 8 turniejach i będą przyjmowane w całości (gwarancja ceny) do dnia 20 września 2022 roku w formie gotówkowej.
ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DOFINANSOWANIA
Harmonogram wyjazdu
Brok Binduga Przystań 2 <------zobacz
Czwartek 26-10-2023
13:00-14:45 zakwaterowanie
15:00-15:45 obiad
16:00-19:30 turniej par na zapis meczowy (24-27 rozdań)
19:45-20:45 kolacja
21:00 integracja-dla chętnych turniej TEAM-ów
Piątek 27-10-2023
08:30-09:15 śniadanie
10:00-13:00 turniej par na zapis meczowy (21-24 rozdania)
13:30-14:30 obiad
14:30-18:00 turniej par na zapis maksymalny (24-27 rozdań)
18:15-19:00 kolacja
19:15-22:00 turniej par na zapis meczowy (21-24 rozdania)
sobota 28-10-2023
08:30-9:15 śniadanie
10:00-13:00 turniej par na zapis meczowy (21-24 rozdania)
13:30-14:15 obiad
14:30-18:00 turniej par na zapis maksymalny (24-27 rozdań)
18:15-19:00 kolacja
19:15-22:00 turniej nocny na zapis maksymalny (24-27 rozdań) dla chętnych
niedziela 29-10-2023
08:30-09:15 śniadanie
09:30-13:00 pożegnalny turniej par na zapis meczowy (21-24 rozdania)
13:15-14:00 wykwaterowanie
Odpłatność:
pokój jednoosobowy w domku z pełnym węzłem sanitarnym- 700,00-zł
pokoje dwuosobowe- 600,00-zł/os
Opłaty dotyczą pełnych kosztów pobytu, w tym uczestnictwa w 9 turniejach, z uwzględnieniem "pajączka"
informacje dodatkowe : Jan Szynczewski tel 504-307-820 Romuald Pohl tel 604-170-435
DLA CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA - możliwość dopłaty
Zgłoszenia można dokonać TUTAJ <------kliknij
https://bkzlokator.pl/bridge/tour/220106/